.
home warunki współpracy kontakt
Matgraf - producent kalendarzy

Kalendarze do domu i do biura

Wydaje się, że z roku na rok żyjemy coraz szybciej. Do długiej listy naszych obowiązków wciąż dochodzą nowe. Jak nie zapomnieć o ważnych sprawach związanych z prowadzoną działalnością: istotnym spotkaniu z księgowością, audycie, zebraniu z pracownikami? A jak po pracy pamiętać o wizycie u lekarza, wywiadówce i zajęciach dodatkowych dzieci? Prostym rozwiązaniem jest zakup nie tylko funkcjonalnego, ale także pięknie prezentującego się kalendarza, bo przecież będzie nam towarzyszył w pracy i w domu przez cały rok.

Sprawy biurowe

Biurko w firmie bez kalendarza to nie prawdziwe biurko. Kalendarza biurkowe pomagają każdemu pracownikowi odpowiednio zaplanować dzień i wywiązać się ze wszystkich swoich obowiązków. W pracy często umawiamy się na ważne spotkania ze sporym wyprzedzeniem. Podczas rozmowy telefonicznej jedno spojrzenie w terminarz powinno rozjaśnić nam, czy właśnie proponowany termin nam odpowiada. Właściwie zaznaczone dni robocze i wolne od pracy pozwolą także na szybkie zaplanowanie urlopu.

Kalendarze trójdzielne z płaską główką

Kalendarze biurkowe

Na rynku dostępne są kalendarze biurkowe stojące (typu piramidki) oraz nieco większe jako podkłady na stół (biuwary, planery). Zaletą tych pierwszych jest przede wszystkim zajmowanie niewielkiej powierzchni na i tak zwykle za małym stole. Często na tego typu terminarzach firmy umieszczają piękne, relaksujące zdjęcia lub logo firmy. Wówczas są doskonałą formą reklamy i budowania świadomości marki. Z kolei kalendarz na biurko typu planer może pełnić również funkcję notatnika, ponieważ najczęściej występuje w formacie A3 i dzięki temu zawsze jest na wierzchu. Możemy na nim zapisać ważne dla nas informacje, jak na przykład istotne numery telefonów lub daty wykonania pilnych przelewów bankowych.

Kalendarze ścienne

W przedsiębiorstwach ważną rolę pełnią także duże i przejrzyste kalendarze ścienne. Świetnie sprawdzają się na dużych powierzchniach typu open space. W pędzącym świecie dni mijają bardzo szybko, a my pochłonięci obowiązkami często uświadamiamy sobie, że nie wiemy, jaki jest dziś dzień. Dzięki terminarzowi jedno spojrzenie pomoże nam odpowiednio wypełnić pole daty na ważnych dokumentach.

Najbardziej popularne

Najbardziej popularne są kalendarze trójdzielne dla firm, które ukazują cały kwartał stanowiący w przedsiębiorstwach ważną jednostkę czasową. To na podstawie kwartału planujemy nasze działania marketingowe, sprzedażowe czy związane z finansami i księgowością. Dzięki terminarzowi ukazującemu trzy pełne miesiące, łatwo pamięcią wrócić do miesiąca wstecz i przejść do zaplanowania kolejnego. Kalendarze wiszące mogą zostać wyposażone także w zegar.

Wśród kalendarzy ściennych wyróżniamy:

Pod koniec roku wiele biur zgłasza się do drukarni z prośbą o spersonalizowane kalendarze na zamówienie. W projektach często znajdują się loga przedsiębiorstw, zdjęcia z ważnych wydarzeń firmowych, a także procesów produkcyjnych. Taki terminarz stanowi doskonałą wizytówkę każdej firmy, ponieważ podkreśla, że osoby nim zarządzające przywiązują wagę do detali. Jest to także znakomity pomysł na świąteczny prezent dla pracowników czy wieloletnich kontrahentów, z którymi firma współpracuje. Stanowią świetny nośnik reklamy i sprawiają, że marka pozostaje w świadomości współpracowników.

Obowiązki domowe

Wraz z zakończeniem dnia w firmie nasze obowiązki niestety się nie kończą. Najpopularniejszymi terminarzami stosowanymi w domu są ścienne kalendarze jednodzielne, ponieważ zajmują najmniej miejsca, a przy tym są dokładnie widoczne. Odpowiednio zaznaczone dni robocze i wolne od pracy pozwalają na zaplanowanie świąt oraz weekendów. Pomogą w zapanowaniu nad wieloma ważnymi rocznicami, urodzinami i imieninami najbliższych, wizytami u lekarzy, a także szkolnym planem i zajęciami dodatkowymi dzieci.

Kalendarze także dla dzieci

Kalendarze wiszące w domu pełnią również funkcję edukacyjną dla dzieci, ponieważ utrwalają wiedzę w zakresie dni tygodnia czy miesięcy. Jeśli dziecko oczekuje na ważne wydarzenie w swoim życiu, jak na przykład urodziny, wyjazd na obóz, czy przyjście z prezentami Świętego Mikołaja jest to doskonałe miejsce na odpowiednie oznaczenie tych dni, które pomoże w ich odliczaniu.

Kalendarze domowe wykonywane na zamówienie

Coraz częściej wykonywane są także domowe kalendarze na zamówienie, które zawierają grafikę podkreślającą ważne dla rodziny święta oraz inne istotne dni. Tego typu terminarz można odpowiednio spersonalizować również za pomocą wybranych zdjęć, które przedstawiają najpiękniejsze chwile z życia domowników. Jest to doskonały pomysł na świąteczny prezent, który zostanie wykorzystany od razu po Nowym Roku.

Brak miejsca - nie ma problemu

W domu sprawdzą się jednak nie tylko kalendarze ścienne, ponieważ nie zawsze mamy przestrzeń na ich powieszenie lub mimo możliwości spersonalizowania nie pasują do aranżacji naszych wnętrz. Wówczas doskonale sprawdzą się niewielkie kalendarze biurkowe w formie piramidki lub nieco większe planery w formacie A3 do położenia na kuchennym stole. Te ostatnie mogą posłużyć za podkładkę na biurku w dziecięcym pokoju. Po powrocie ze szkoły dziecko w szybki sposób naniesie na kalendarz terminy klasówek, zajęć dodatkowych oraz wycieczek szkolnych. To świetny sposób na naukę zarządzania swoim czasem.


   copy Matgraf Drukarnia | Druk kalendarzy | Blog
.