.
home warunki współpracy kontakt
Matgraf - producent kalendarzy

Druk kalendarzy

Stworzenie idealnego kalendarza nie jest wbrew pozorom takie proste. Dobranie odpowiednio czytelnych czcionek, eleganckiej oprawy graficznej oraz właściwe rozmieszczenie elementów to wcale nie taka łatwa sprawa. Kalendarz ma być bowiem czytelny, również dla osób o słabszym wzroku, powinien dobrze się prezentować i przede wszystkim być funkcjonalny.

Na czytelność kalendarza składają się wyraźne litery oraz odpowiednio dobrane kolory. Absolutnie niewskazane są zamaszyste, ozdobne czcionki. Mimo że prezentują się one doprawdy ładnie, to jednak powodują, że tekst staje się mało przejrzysty i nieczytelny. Można je wykorzystać ewentualnie w tytule bądź nagłówku. Nie należy używać również jasnych, jaskrawych i bijących po oczach, kolorów. Powodują one bowiem, że wzrok szybko się męczy, a sam tekst jest mało czytelny. Odpowiedni druk kalendarzy jest zatem sprawą niezwykle istotną.

Stworzenie dobrej oprawy graficznej jest jeszcze trudniejsze. Jak wiadomo, nie da się wszystkim dogodzić. Wobec tego nie sposób stworzyć jeden uniwersalny szablon, który będzie odpowiadał każdemu. Należy starać się wybrać ogólnie lubiany motyw, a do takich należą między innymi: zwierzęta, krajobrazy, piękne kobiety czy zabytkowe miejsca. Warto dobrać do danego motywu pasującą kolorystykę. Istnieje wówczas bardzo duża szansa, że spodoba się on większości konsumentów.

Jak wiadomo jednak „geniusz tkwi w prostocie”. Nie należy zatem przesadzać z nadmiernymi efektami wizualnymi, które może i wyglądają imponująco, ale sprawiają, że kalendarz staje się mniej czytelny. Poza tym koszty jego produkcji rosną, co przełoży się na wyższą cenę. To zaś może doprowadzić do tego, że nie będzie się sprzedawał. Widać zatem, że ciężko jest zaprojektować kalendarz, który trafi w gust masowego odbiorcy. W naszej drukarni kalendarzy dołożymy wszelkich starań, aby zamówione u nas produkty były jak najwyższej jakości. Zadbamy o funkcjonalność, oprawę i elegancki wygląd każdego kalendarza jednodzielnego, trójdzielnego, biurkowego czy reklamowego.

Drukarnia kalendarzy Matgraf

Kalendarze reklamowe, w formie wizytówek, książkowe, z zegarem, spiralowane, czterodzielne lub trójdzielne, z główką wypukłą, XXL, biurkowe czy specjalne wieloplanszowe – u nas możesz zamówić druk dowolnych kalendarzy! Oferujemy ich wykonanie zarówno na indywidualne zamówienie, jak i według gotowych szablonów. Chcesz dowiedzieć się więcej i poznać szczegóły dotyczące współpracy z naszą drukarnią kalendarzy? Serdecznie zapraszamy do kontaktu!


   copy Matgraf Drukarnia | Druk kalendarzy | Blog
.